Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk en
 
Stran: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 117   Dolů
 
Autor Téma: Život v Německu oproti Česku  (Přečteno 10598378 krát)
Lukaso



Karma: -1
Příspěvků: 138


« Odpověď #300 : Srpen 25, 2013, 11:50:52 am »

Až někdy budete míš špatnou náladu a bude se vám stýskat po čr, tak si vždy vzpomeňte na tuty věty. Jsem rád, že jsem v Německu. Že mám tu možnost. Že, jsem v zemi, kde se vyžaduje řád a poctivost. V zemi která neumožnuje, aby podvodníci DLOUHODOBĚ a beztrestně působili. Opravdu buďte rádi, že můžete v této zemi žít. Čr skutečně nemá zájem o to, aby zde byl řád a pořádek. Podvodníci zde mohou roky působit, podnikat a využívat zdejšího právního systému, který jim to umožnuje. Když budete mít špatnou náladu, udělejte si do čr třeba výlet, ale opravdu si važte toho, že můžete žít v jiné zemi - v Německu.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #301 : Srpen 25, 2013, 04:49:01 pm »

Lukaso, obavam se, ze ne vsichni maji tak pozitivni nazor na uplatnovani prava v Nemecku. Ja se radim k nim. Dorotka zrejme taky.

http://www.mnichov.de/forum/index.php?topic=14405
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #302 : Srpen 25, 2013, 05:09:28 pm »


 Je nezmysel si idealizovat cudziu zem...nieco je tu lepsie ako doma,ale ze by to bola zazracka krajinka tak to iste nie..
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #303 : Srpen 25, 2013, 05:43:22 pm »

Lukaso velka pravda...

Jiste, jiste, pravo a zakon a jeho vyklad muze klopytnout v kazde zemi...

Ale porovnáme-li počty klopytnuti tady a v ČR je vysledek jasny 1:100...

Harry zrejme zazil u nich na Slovensku neco jine a tak porad nechapu proc je tady...
Vsak Lukaso pise o ČR a ne o Slovensku... Co???

A Dorotka ma smulu na koho padla...
I soudce je jen člověk a proto jsou tady pravnici a pojištění. ..

Lukaso myslim ze muzrm vzpominat nejen na Tva slova, kazdy z nas by mohl sypat pribehy ze vsech stran ktere život přináší. ..

Jen Harry ne, na Slovensku se mel totiž skoro stejne...  Smích Smích Smích



Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #304 : Srpen 25, 2013, 06:06:50 pm »

Docela me fascinuje, jak si nekteri zdejsi justici idealizuji. Pripad "Zumwinkel" neni samozrejme ojedinely. I zde plati, cim vetsi "zvire" a cim prachatejsi a majici zname, tim mirneji dopadne rozsudek. Neni to tu vubec jine, pouze se o to tolik nezajimame jako v Cechach, tak se nam to tu jevi cistejsi.

http://www.dradio.de/dlf/sendungen/kommentar/910183/
Zaznamenáno
:-)



Karma: 2
Příspěvků: 17


« Odpověď #305 : Srpen 25, 2013, 06:13:14 pm »

Až někdy budete míš špatnou náladu a bude se vám stýskat po čr, tak si vždy vzpomeňte na tuty věty. Jsem rád, že jsem v Německu. Že mám tu možnost. Že, jsem v zemi, kde se vyžaduje řád a poctivost. V zemi která neumožnuje, aby podvodníci DLOUHODOBĚ a beztrestně působili. Opravdu buďte rádi, že můžete v této zemi žít. Čr skutečně nemá zájem o to, aby zde byl řád a pořádek. Podvodníci zde mohou roky působit, podnikat a využívat zdejšího právního systému, který jim to umožnuje. Když budete mít špatnou náladu, udělejte si do čr třeba výlet, ale opravdu si važte toho, že můžete žít v jiné zemi - v Německu.

Rád bych byl rád, ale jsem spíše smutný z toho, že za životem který se nechá žít jsem musel odejít ze své země, kterou ovládl šmejd a škodná nejhrubšího zrna a činí z ní očistec jen pro nejotrlejší. Mrzí mě že ta země ztratila budoucnost na několik generací.
Nedělám si však o Německu žádné iluze, i tady mají své šmejdy své problémy. Ale není to můj domov a tak mě zdejší problémy nepálí jako ty v ČR.
Patos nikdy nebyl šálek mého čaje, ale nikomu ho samozřejmě neupírám.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #306 : Srpen 25, 2013, 06:34:38 pm »

To neni idealizovani...

Smejdi jsou vsude. A derave zakony take...

Nic neni dokonale ani nemuze byt, JSME JENOM LIDI...

K cemu citovat a poukazovat na konkretni pripady ? Ani se me nechce to vypisovat.
Sam sem jich zazil tolik...
Moje mamka a tatka cely zivot ve fabrice... 3 roky pred duchodem propuštěni a na pracaku jim dali tretinu toho co davaj cikanum...
Tisice dalsich konkretnich veci muzu psat...
Proc ? Na co ? K cemu ?
Co furt bulite ? Jeden jak treti...
Tak bezte zpatky do ČR. ..
Harry prosim na Slovensko,  ne ČR takovych tam je dost...
Si myslite že Vam bude nekdo pořád delat chuvu ?
Nelibi se Ti v praci ? Bez jinam...
Nelibi se Ti v Nemecku...? Vrat se domu...
Rozmazlena spolecnost zvlaste mladsi generace...
Az Ti bude 50 a neco dokazes tak se ozvi jak to bylo nebo nebylo tezky...
Az doprovofis deti k maturite a vychovas z nich slusny lidi...

Pak tady piste co je jake...

20 let sem delal v ČR soukrome na stavbach...
Smlouvy, stavebni deniky, presavaci protokoly... Faktury...

A vysledek ? Nekolik DESITEK ! Neuhrazenych faktur...
Kazdy z tech smejdu ma dnes uz 4, patou, sestou stavebni firmu a kazdou z nich poslali do konkurzu s miliny dluhu...
Nic se nestane. A jedou dal. A jit do konkurzu je jen ztrata nekolika dalsich dnu...

Mela Dorotka pojištění ? Nebo si tech par eur usetrila ?

A Diddi jaky pribeh mas za sebou tady Ty ?

Porad jenom bulet, nad tim nebo onim...

To je dnesni spolecnost...

Nastesti vim, ze tech slusnych je tady dost... Vic...
Tak tem se samozrejme omlouvam, tem tohle nepatri..


Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #307 : Srpen 25, 2013, 06:52:31 pm »

Proc ? Na co ? K cemu ?
Co furt bulite ? Jeden jak treti...
Tak bezte zpatky do ČR. ..

Az Ti bude 50 a neco dokazes tak se ozvi jak to bylo nebo nebylo tezky...
Az doprovofis deti k maturite a vychovas z nich slusny lidi...

Pak tady piste co je jake...

Mela Dorotka pojištění ? Nebo si tech par eur usetrila ?

A to , ze pojistena, ji usetri od rozsudku?

 A Diddi jaky pribeh mas za sebou tady Ty ?

Porad jenom bulet, nad tim nebo onim...

To je dnesni spolecnost...

Nastesti vim, ze tech slusnych je tady dost... Vic...
Tak tem se samozrejme omlouvam, tem tohle nepatri..




Jirike, nevim o tom, ze bych tady bulela a vyhrazuji si, ze bych byla neslusna jenom proto, ze jsem napsala, ze justice je tu podobna jako v Cechach.
Psal jsi, ze je to 1:1000. Jiste mas po ruce nejakou statistiku, ktera to doklada, ze?
Pribehy za sebou samozrejme mam pozitivni i negativni, nemusis mit peci,ale nevim, proc bych je tu zverejnovala. Na netu je prikladu o  justici a jejich preslapech k dohledani samozrejme pro ty, kdo  umi nemecky, dost a dost.

Muzu te ujistit, ze uz tu ziju (se vsim vsudy -studium, zamestnani, podnikani)dost dlouho na to, abych dokazala objektivneji srovnavat, nezli ty. Urcite nejsem zaslepena tim, ze nekomu v Mnichove zaplati (samorejme nacerno) 15 Euro na ruku za uklid.  Škleb A az se mi bude chtit vratit se, tak to udelam, to se nemusis obavat.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #308 : Srpen 25, 2013, 07:10:33 pm »

Tolik let sem jen jako ostatni pozoroval jak to jde s ČR od deseti k pěti...
Dnes bych rekl ze je ČR u jednicky...
A obavam se že bude ještě hur...
Ani me z toho neni nijak dobře když denne sleduju, od kolegu a znamych a kamaradu slysim co se tam děje. ..
Ja už ale do takoveho systemu neprispeju ani korunu...
Nic...
Na to aby se to rozkradlo, nebo rozdavalo cikanum, nebo davalo poskancum za spatne zakony, nebo soudcum kteri soudi proti zdravemu rozumu...
Nebo protivnym urednicim ve statni sprave, ktere vetsinou clovek jen rusi...
Armade nezamestanych ve veku od 18-30...
Jak to je vubec mozne...
Polovina z nich maka na cerno a bere podporu...
Ne, proste ne...
Moje 18leta dcera uz rok rika ze odmaturuje a mizí. ..

Je to smutne co se deje...


Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #309 : Srpen 25, 2013, 07:19:31 pm »

Psal sem jedna ku stu... 1:100 nepatrny rozdil...

A moji statistikou je zivot sam...

Nepotrebuju tabulky studovanych hlav...

Nejsem z Mnichova a neuklizim za 15 na hodinu  Mrknutí

Sem obkladac...  Úsměv
Dojizdim sem od 1993. Ale vzdy sem byl prilis hrdy vlastenec na to abych tady bydlel natrvalo.
To sem tady JEN dva roky...

Nic z toho nebylo na Tebe konkrétně, spíše obecně, protože nikde sem neviděl tolik protinemeckeho negativizmu jako tady...

Ale porad rikam, ze je neobhajuju, smejdi byli, jsou a budou vzdycky vsude...

Jen je to tady lepsi...
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #310 : Srpen 25, 2013, 07:25:39 pm »

Pojištění NIKOHO od rozsudku jistě neochrani.
Ale zaplati pravnika a malou spoluúčasti. ..
A v pripade zpusobene skody, lze byt take pojištěn.
V zemi kde se lidi rádi soudi (jak sem se tady ve forech dozvěděl)
je asi dobry byt pojištěn...

Nic vic, nic min...
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #311 : Srpen 25, 2013, 07:38:27 pm »


Nejsem z Mnichova a neuklizim za 15 na hodinu  Mrknutí

No ty mozna jeste ne, ale uvazujes o tom nebo ne? Zapamatovala jsem si to, protoze jsem u tveho prispevku premyslela, co asi mela tva pritelkyne behem uklidu na sobe. Mrknutí No ale pak jsem patrala a zjistila, ze takove penize je mozne opravdu v Mnichove dostat, ale bezpochyby jen nacerno, coz take neni v poradku, jak jiste vime.
http://www.mnichov.de/forum/index.php?topic=14555.0

Nic z toho nebylo na Tebe konkrétně, spíše obecně, protože nikde sem neviděl tolik protinemeckeho negativizmu jako tady...

Myslim, ze moc protinemeckeho negativismu tu zas neni, (mozna jedna osoba je trochu "eintönig"), ostatni spis nemaji sklony k idealizovani.
Ale porad rikam, ze je neobhajuju, smejdi byli, jsou a budou vzdycky vsude...

Jen je to tady lepsi...
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #312 : Srpen 25, 2013, 08:07:56 pm »

 Diddi.... Smích Smích Smích

Mam to do Mnichova asi 40km.
Obcas tam na zakazky jezdim ale mužů Te ujistit, že sem mistr obkladac a pohybuju se financne uplne jinde...  Mrknutí
A samozřejme na fakturu. Tedy legalne...  Mrknutí
Mam nem. ŽL a platim vsechny odvody ktere mam..
Moje přítelkyně je ted na mateřské, ale pracovala na 30h/tydne v Teigelmanu.
A k tomu si chodila privydelavat na ŽL uklidama...
Tedy taky legalne.

Tva BEZPOCHYBNOST ma tedy dost velke trhliny...

Muj prispevek - nedělní zamyšlení o uklidech - byl spíše navodem pro ty nektere, ze kterych dřou kůži za plat menší než 1000eur....
Mam prace moc, ta situace asi nenastane, ale....
Jen sem chtel rict, ze to muze delat kdokoli nespokojeny...
Protože ŽL je naklad zanedbatelny a 170h x 15eur je brutto...

Jen napad...  Mrknutí Nic vic...

 Kdyz uz sem louskanim novin u kavy zdokonaloval svou nedokanalou, temer nulovou němčinu...

 Škleb



Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #313 : Srpen 25, 2013, 08:35:03 pm »

mistr obkladac a pohybuju se financne uplne jinde...  Mrknutí
 Kdyz uz sem louskanim novin u kavy zdokonaloval svou nedokanalou, temer nulovou němčinu...







Jak to myslis "mistr" obkladac? Ty jsi se vyucil v Nemecku a delal u IHK mistrovske zkousky? A kolik beres na hodinu, smim-li se otazat? Ja bych tedy obkladace po zkusenostech nikdy od hodiny neplatila.

A kdyz uz jsi tak dlouho v Nemecku, tak snad ani neni mozne, abys neumel dobre nemecky?
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #314 : Srpen 25, 2013, 09:14:49 pm »

Jak to myslis "mistr" obkladac? Ty jsi se vyucil v Nemecku a delal u IHK mistrovske zkousky?
...
A kdyz uz jsi tak dlouho v Nemecku, tak snad ani neni mozne, abys neumel dobre nemecky?
Koukám, že tys dneska svou misi už našla...:-)
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Stran: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 117   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Amsterodam.nl © 2013
Stránky krajanů o životě v Amsterdamu - Holandsku. O srazech a akcích, práci, zábavě, ubytování, studiu v Amsterdamu, kultuře. Užitečné články, diskuze, galerie, seznamka, inzerce práce a bydlení, spolujízda - autostop z a do Amsterdamu a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Holandsku - Nizozemsku.

Odkazy